Programma herdenking 4 mei 2025 in Spijk

Thema: 80 jaar vrijheid

Beste Spijksters,

Graag nodigen wij u/jullie uit voor de jaarlijkse 4 mei herdenking en deelname aan de stille tocht en herdenking in Spijk.

De deuren van de Andreaskerk in ’t Loug zijn open vanaf 19:25 uur voor een moment van bezinning. Na een welkomstwoord wordt er een gedicht voorgelezen door een leerling van groep 8 van Kindercentrum ’t Maar. Daarna zullen we de kerk verlaten en ons gezamenlijk naar de begraafplaats begeven. Bij vertrek uit de kerk zullen er willekeurig 50 witte rozen worden uitgedeeld. En ook op papier het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus worden uitgereikt. Van onze kant het vriendelijke verzoek deze gezamenlijk te zingen bij het monument. De rozen kan men na de herdenking bij het monument leggen.

We vertrekken gezamenlijk om 19:50 uur in stilte naar de nationale begraafplaats waar we ons om het monument gaan verzamelen. Hierbij graag rekening houden met de omliggende graven! Na de Taptoe Tambour zullen we om 20:00 uur 2 minuten stilte in acht nemen en aansluitend met elkaar het Wilhelmus zingen onder begeleiding van CBS. Hierna zal een leerling van Kindercentrum ’t Maar een gedicht voorlezen. Janny Volmer zal namens de gemeente Eemsdelta een toespraak houden. Hierna zal de officiële kranslegging plaatsvinden door Janny Volmer en Elsbeth Tebbes, de voorzitter van Dorpsbelangen. Na een dankwoord namens het 4 mei comité van Dorpsbelangen zal CBS gaan spelen. U krijgt dan de gelegenheid om langs het monument te gaan waar u de uitgedeelde rozen of de eigen meegebrachte bloemen bij het monument neer kunt leggen. Ook zullen kinderen uit ons dorp bij het monument steentjes leggen voor alle slachtoffers uit Spijk. Na afloop is er gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken met elkaar in het Spiekhoes. Voor de kinderen is er frisdrank.

Tot ziens op 4 mei

4 mei comité Stichting Dorpsbelangen Spijk

Vlaggenprotocol

Zondag 4 mei: Dodenherdenking

Op 4 mei hangen in Nederland de vlaggen halfstok als teken van eerbied en respect voor de oorlogsslachtoffers. Het Nationaal Comité 4 en 5 mei roept alle inwoners op om op 4 mei de gehele dag de vlag halfstok te hangen van zonsopgang tot zonsondergang. De vlag die gebruikt wordt, is de Nederlandse driekleur zonder wimpel.

Dorpsagenda